Kapitola 1 : Harry se mstí

4. října 2006 v 15:58 |  HP a Šípy Zla
1. kapitolka...

Harry právě vstoupil na nástupiště 9 a ¾ .Bradavická škola měla být otevřena i po smrti Brumbála a Harry začínal 7. ročník v Bradavicích.Dozvěděl se to ve svém dopise z Bradavic, který k němu dorazil o prázdninách.Čekalo ho tam i příjemné překvapení- stal se primusem.
Rozhodl se ve škole pokračovat,musel se toho ještě hodně učit a nechtěl opustit své dva nejlepší kamarády: Hermionu a Rona, a lásku: Ginny.
Teď je však stále nemohl najít, nemohli přece skončit se školou, aspoň tedy Hermiona ne.
Ale on se chtěl sejít i s Ronem a s tou nejmilejší osobou na světě....s Ginny.S tou, kterou měl tolik rád a s kterou se dal o prázdninách v dopisech znovu dohromady.
Byl smutný, ale přesto šel do vlaku.V posledním kupé ho čekalo překvapení: viděl je, všechny tři, jak se na něj šklebí a mávají mu.Šel dovnitř a Ginny se mu hned vrhla do náruče a políbila ho.Bylo to tak milé přivítání za ty dva měsíce, co se neviděli.
"Harry, jak ráda Tě vidím," řekla Hermiona nadšeně a Ron přikyvoval.
"Já Vás taky rád vidím, ale musím vám něco říct," opáčil Harry.
"Něco důležitého,Harry?" zeptala se Ginny.
"Jo,velmi důležitého.Tak tedy:všechny viteály jsou zničeny a dnes se mám utkat s Voldemortem.Musím nějak utéct na chvíli ze školy," při jeho slovech si Ginny a Hermiona zděšeně zakryla tvář a Ron vyděšeně koukal.
"Trochu moc novinek najednou nezdá se Ti?" pokusil se zavtipkovat Ron.
"Prosím Tě Rone, jak zrovna teď můžeš myslet na legraci!Navíc Harry toho musí hodně zvládnout, viď Harry? " zaškaredila se Hermiona.
Celo cestu si povídali a Harry toho mnoho zjistil.Například, že svatba Fleur a Billa dopadla dobře, jen litoval, že tam nebyl, protože hledal ty zatracené viteály.Taky Ron a Hermiona se dali dohromady.Nejvíc ho však bolelo, že tu s ním není Sirius, a že mu nemůže pomoct.
Když vešli do Velké síně,všimli si, že je ještě potažená černými závěsy.Na počest Brumbála.
Po zařazování se slova ujala profesorka -dnes ředitelka- McGonagallová:
"Vítejte milí studenti,
i po smrti ředitele Brumbála je škola znovu otevřena a to jen kvůli Vaší výuce.Také oznamuji, že profesor Křiklan již neučí.Nové dva učitelé -jeden na lektvary a druhý na obranu proti černé magii- zatím nemáme, takže máte místo těchto předmětů volné hodiny, ale opakuji, že jen prozatím.Pusťte se do jídla…"
Po jídle se odkradl Harry spolu s ostatními do nebelvírské společenské místnosti s ihned si sedl ke knihám s kouzly, které si přinesl z knihovny.Hermiona je ustaraně koukala.
"Harry, jdeme s tebou," řekla a zatvářila se statečně.
"Ne,Hermiono, to teda nejdete.Už jste toho pro mě udělali moc o do tohohle jdu sám."
"Ale Harry, Hermiona má pravdu, chceme jít s tebou!!! Jsi náš nejlepší kamarád a promiň, že Ti musím říct právě tohle: my se bojíme že umřeš.Chceme odlákat Smrtijedy,
zatímco Ty budeš bojovat s Vo..no dobře, s Voldemortem," mínil Ron.
V tom se k nim přihnala Ginny:"Harry jdu s tebou, ať se děje co se děje!!A nehodlám měnit názor!!!!"
"Hm..," řekl Harry a odešel.Věděl, že i kdyby ho přemlouvali sebe víc, nepřipustil by to. V žádném případě!!!! ,Večer vyletím na Kulovém blesku z okna a oni se to dozví až ráno.Nehodlám je nijak ohrožovat, pomyslel si Harry a převlékl se do pyžama.
Musel dělat, že spí.
Asi za půl hodiny se v ložnici objevili i ostatní Harryho spolubydlící.Harry slyšel, jak si povídají a převlékají se.Pak ulehli do postelí.
Harry si za čtvrt hodiny uvědomil, že všichni spí.Převlékl se zpátky do hábitu a vytáhl si svůj Kulový blesk.Nikdo se neprobudil.
Otevřel okno, vzal si hůlku a vyletěl ven.
Bál se, moc se bál, ale ne z toho že umře, ale z toho že zklame, že Voldemorta nezabije a tím zklame celý svět.
Letěl, letěl vstříc jisté smrti.
,NEBOJÍM SE, říkal si v duchu Harry .
Srdce mu však náhle poskočilo.Je tam.Tam, kde se má sejít s Pánem zla.
V tu chvíli ho uviděl.Hroznou postavu v černé kápy.
Přistál a vytáhl hůlku.
"Máš zpoždění, milý Harry.Ale před tvou smrtí se tě na něco musím zeptat.Proč si troufáš zabit mě, vznešeného Lorda Voldemorta, když ani nevíš že jsem nesmrtelný.Proč?Nikdo neví o mém skutečném já, víš to snad ty?"
"Jo,pár věciček vím.Například, že tvá matka byla Meropa Gauntová, že si zabil svého otce a spoustu dalšího."
"Nic důležitějšího nevíš ty lidský červe?"
"Ale jo, třeba to že tvé viteály jsou zničeny," řekl Harry docela klidně.
"Ty,ty…..tys je zničil?" vykoktal Voldemort.
"Jo, ale za jeden musím moc poděkovat Brumbálovi,největšímu čaroději všech dob."
"Ne, já jsem největší čaroděj všech dob!!!!"
"Nejsi Voldemorte a nikdy jsi nebyl. A teď …… AVADA KEDAVRA!!!!" Harry to už chtěl mít za sebou.
Voldemorta to zastihlo zcela nepřipraveného.Kletba mu vletěla přímo do prsou a sklátil se k zemi.
Harry vyhrá, pomstil sel!!!Ale v tom se mu udělalo špatně.Uviděl matku,otce,Cedrika,Brumbála a Siriuse, jeho kmotra.Byl šťastný. ,Umírám, pomyslel si ,vidím zemřelé.Uvidím se se Siriusem!!!Hurá!, ale hned na to se všude udělala tma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama