Kapitola 4: Denní věštec ví opět vše

20. října 2006 v 15:22 |  HP a Šípy Zla
Tady je po dlouhé době nová kapitolka.Moc se mi nepovedla.Takže se nezhrozte!!!
Předem se omlouvám za chyby, ale nechce se mi to moc opravovat.
Naja

Ráno, když se Harry probudil, uviděl na nočním stolku svůj hábit, na něm hůlku a svůj primusský odznak.Nohu už měl v pořádku a ostatní škrábance taky, ale zůstal mu ten na tváři.Oblékl se, připíchl si odznak a madam Pomfreyová mu sdělila, že může jít.
Jakmile vešel do Velké síně, spustil se velký potlesk, jak ze stran žáků, tak ze stran učitelů.Harry to nečekal a zmohl se na to, že rudý došel k nebelvírskému stolu.Tam seděla Hermiona držíc se za ruku s Ronem a Ginny, od které dostal pusu.Pozdravil je a začal do sebe házet snídani.Od Hermiony dostal rozvrh.Byla středa….měly OPČM, lektvary, péči o kouzelné tvory (které si tento rok opět přibral,protože chtěl být častěji s Hagridem, když zemřel Brumbál.Jenomže je zase naživu a Harrymu,Ronovi i Hermioně to zůstalo.), přeměňování, hodinu volno a nakonec bylinkářství.
,Docela dobrý,pomyslel si Harry ,a nejlepší jsou ty lektvary a obrana, kdoví jak si daří mamka s taťkou! Uf,nemůžu si na to zvyknout,
"Hermiono, jak si vedou?" úplně zapomněl říct kdo, prostě mu to přišlo samozřejmé.
"Mslíš mamku s taťkou??Jo, jsem nadšená.Jsou fakt skvělí a abych nezapomněla, chtějí s námi mluvit.Mají dohromdy kabinet, takže to nebude takový problém.Táta chtěl být s mámou pohromadě.Ten kabinet je v sedmém patře u nebelvírské společenské místnosti. Máme tam přijít oba dva v sedm večer."řekla a dala si do pusy slaninu.
"Jo, pak tam teda skočíme," a obrátil se k Ginny:"Ginny, nevadilo by ti, kdybychom to odložili na zítřek?" Měl totiž večer domluvené s Ginny něco jako rande u jezera.
"TO?" vyjekl pohoršeně Ron.
"Hele Rone, drž klapačku.Já se s Harrym taky nestarám, co děláš s Hermionou.Tak se o nás taky nestarej.Samozřejmě, že mi to nevadí Harry…"odvětila Ginny.
"Dík Ginn, jsi zlato, to víš, šel bych, ale musím jít k rodičům," a dal jí vášnivou pusu.Plánoval sice jen "obyčejnou pusinku", ale nějak se mu to vymklo.Nemohl si pomoct.
Když se najedli, šli na vyučování.Ron vzal Harrymu z pokoje ve věži školní potřeby, aby tam nemusel znovu chodit a Harry mu byl vděčný.S Ginny se rozloučil dalším polibkem a Ginny rudá ihned odcupitala na hodinu.Ron hned políbil Hermionu (nesmí přece zůstat pozadu ne?) a odebrali se do učebny obrany.Našli si dobrá místa a čekali.Harry byl nesmírně zvědavý, jak si jeho otec povede.Hermiona mu jen řekla, že mají dnes kouzlit Patrona.Prý všechno ostatní probrali.
James Potter vstupil do třídy.
"Dobré odpoledne třído," řekl a přešel k prvním lavicím.
"Dneska, jak už jsem vám říkal minule, budeme probírat Patrona.Slyšel jsem, že ve vašem pátém ročníku byla založena tzv. Brumbálova armáda," řekl a spiklenecky ne Harryho mrkl a ten mu to oplatil.Band zmijozeláků si jen posměšně odfrkla. "Myslím, že pár z vás to umí z ní.Ale přece jen to musím ten zbytek naučit.Kdo to umí ať pomáhá ostatním.Vy si to musíte taky zopakovat." a hezky se na všechny usmál. "Tak teď vám to ukážu.Formule zní Expecto Patronum a při jejím vyslovení si musíte vybavit nějakou strašně šťastnou vzpomínku.Čím je vzpomínka šťastnější, tím bude silnější Patron.Na konci si Patrona ukážeme všichni po jednom.Komu se to nepovede nevadí, bude to příští hodiny učit.A teď Ecpexto Patronum!!!"
Z jeho hůlky vyskočilo čtyřnohé zvíře.Byl to jelen.Harry s usmál.,Tak táta má taky jelena, pomyslel si.
Byla to skvělá hodina,zažili kopu srandy.
Na konci ukazovali své Patrony.Harry šel první na řadu.Jeho krásný jelen začal cválat po třídě.Pak byla Hermiona, která měla pořád vydru.Ron taktak vyčaroval pavouka.To Harryho rozesmálo! pavouků se bojí, ale je to jeho Patron.Vzpomněl si na 2. ročník.Pak vyčarovala Parvati želvu, či so to bylo, Dean psa, Seamus sovu, Levandule králíka a nakonec Neville, kterému to moc nešlo ale vyčarovalněco jako kočku.Zmijozelští řekli, že to dělat nebudou ani za nic.Dalo de to čekat, protože Binny, nynější ředitel Zmijozelské koleje se o ně nezajímal.Měli volnou ruku.
Nedostali ani ůkol a Haryymu se hodina líbila.Ani holky "krasavcem Jamesem" nepohrdly.
Líbila se všem až na Zmijozeláky.
Tak Harry zamířil do sklapení na lektvary, ale Hermiona ho zachytila:"Harry, snad si nemyslíš,že by máma vyučovala v tak zatuchlém sklepení.Má teď třídu ve třetím poschodí.
Tak Tam se tedy konaly lektvary!
Hodina byla zase skvělá.Lily vypadala skvěle a taky skvěle učila,Harry od ní vše pochopil.Jeho a Ronův lektvar nebyl sice ideální, ale jako u Snapea to tedy rozhodně nebylo.Vařili "Bláznivé pobláznění".Podivnější lektvar Harry dosud neviděl.Hermiona věděla vše a Neville na tom byl docela dobře.Harryho máma se mu líbila.
Po hodině šli k Hagridovi na péči o kouzelné tvory.Vedle něj stál…Sirius!
"Tak děcka, představuji vám mýho pomocníka Siriuse Blacka.Bude mi pomáhat."
řekl Hagrid.Sirius na Harryho mrkl.,Drhý člověk , který na mne mrkl,co s nima dneska je???,pomyslel opět Harry…
Ukazovali si Křídlošípa (Klofana).Sirius si s Hagridem rozuměl a tak si vedly oba skvěle.
Pak šli na oběd.U oběda na Hermionu volal Goyle (bez Malfoe vypadali s Crabeem opuštěně):"Hej, Potterová, co dělá tvůj bratříček??Nebolí ho jizva???"
"Jak se to dozvěděl???" ptal se udiveně Harry.
"Takhle!" řekla rozzuřená Hermiona a strčila mu do rukou DENNÍ VĚŠTEC, který přišel ráno sovou.
Denní Věštec
Harry Potter není jedináček ani sirotek
Denní věštec odhalil, že Harry Potter už není jedináček a že taky nikdy nebyl.Jeho sestra je Hermiona Grangerová, teda vlastně Hermiona Potterová, která byla před pádem Vy-víte-koho schována k mudlům.Poté, co Harry Potter zabil Vy-víte-koho, vystoupili z jeho hůlky ti mrtví, co zabilo Zlo.Harryho rodiče,Cedric Diggory, Berta Jorkinsová, Brumbál atd..Myslím si, že to Potterovi z celého srdce můžeme přát, po tolika věcech, co dokázal!!!
Napsala Susan Krákalová
"Takže tu máme druhou Ritu Holoubkovou." poznamenal jen tak Harry aby protknul ticho.
"Nestraš !!! "řekla Hermiona a pak se oba se zasmáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám má povídka (zatím)???

Ano 91.2% (270)
Ne 8.8% (26)

Aktuální články

Reklama