Kapitola 5: štít požehnání

21. října 2006 v 19:49 |  HP a Šípy Zla
Je tady další kapitolka.Předem se omlouvám za chyby.A taky za to, že Harryho potrápím.

Po příjemném večerním rozhovoru rodiči, na kterém Hermiona horlivě přikyvovala, že půjde s Harrym a s nimi bydlet do Godrikova dolu, ale že nejdříve musí k mudlům na den či dva pro své ostatní věci, si šel Harry lehnout celý unavený.
V posteli vzpomínal,jak byla máma ráda, když řekl, že jí to moc sluší a jak se na něj táta z legrace rozzlobil - prý mu chce přebrat manželku.
Harry a Hermiona od nich dostali každý po jednom medailonku, kterými si mohou posílat vzkazy.Byly nádherné.Dozvěděli se, že se jim říká "Sourozenecká porada"…teda..
dozvěděl se to jen Harry, protože Hermiona to už samozřejmě dávno věděla.Na medailonu Hermiony bylo napsáno HARRY a na tom Harryho HERMIONA.
Uvnitř byl maličký polštářek.Harry nevěděl na co je, ale bylo mu trapné se na to ptát, když to ví Hermiona.Jen věděl, že se jeho prostřednictvím dají posílat psaníčka tomu druhému..čili Hermioně.
Teď už Harry usínal ve své posteli v chlapeckých ložnicích.Tiskl v ruce medailon.Ten se znenadání rozzářil.Harry ho otevřel.Byl v něm pergamen s nápisem:
Dobrou noc bratříčku!!!
Takže takhle se posílají zprávy!!!Hermiona je fakt chytrá!!! Otočil vzkaz a napsal na rub:
Dobrou noc sestřičko!!!
Harry se probudil a zjistil, že leží na něčem tvrdém.Otevřel neochotně oči a zjistil, že není v chlapeckých ložnicích, nýbrž v nějakém hodně zatuchlém domě.Vstal a všiml si nějakého stolu.Na něm byla fotografie nějakého chlapce, který poskakoval a smál se.Harry fotografii otočil uviděl na ní nápis:
S.Snape
"A sakra!!!" ulevil si Harry nahlas.Pak ale radši přemýšlel potichu. ,Snapeovo sídlo,ale jak
jsem se sem dostal???, myslel Harry
Zkusil se přemístit, ale nešlo to.Dům byl chráněný proti přemísťování.Neměl nic.Jen na sobě pyžamo a medailon.Ach jo.
"MEDAILON!!!No jasně, že mi to nedošlo dřív…já jsem pitomec…napíšu Hermioně.Snape je vážně vůl, že ten medailonek nepoznal…"
Uvědomil si však, že nemá brk s inkoustem a ani pergamen.Musel ale utéct nebo nějak jednat!!!Přiskočil ke dveřím - byly zamčené!!!
Začal prohledávat šuplíky ve stole a v posledním našel, co potřeboval.Brk, inkoust, pergamen.Nechápal, proč to Snape tady skladuje, ale bylo mu to v tuto chvíli jedno.
Na pergamen načmáral: HERMIONO!!! - a dal do medailonku.
Bál se, ne o sebe, ale o ostatní.Jestli jsou v pořádku nebo taky někde tady.
Medailon se rozzářil.Odpověď !!! Harrymu poskočilo srdce a rychle medailon otevřel.
Byl tam vzkaz:
Harry, kde jsi???Tady tě všichni hledáme!!!!Máma od rána brečí a ostatní jsou zoufalí!!!Máme strašný strach!!Rychle odpověz. HNED, DĚLEJ!!!
Harrymu se ulevilo, že jsou ostatní v pořádku.Ale on je v pořádné šlamastice!!!
Napsal Hermioně:
Nevím, kde jsem, ale vypadá to na Snapeovo sídlo.Nevím, co mají v plánu, ale musím risknout útěk.Nejde se odtud přemisťovat.Nebojte se o mě.SNAD se uvidíme!!!!Všechny pozdravuj!!!!
A vložil to do medailonku.Užitečný dárek, ten medailonek.Už chtěl něco podniknout, ale medailonek opět zazářil.
Opovaž se riskovat !!!Určitě nemáš hůlku, mohou Tě zabít!!!Máma ti přikazuje, že máš zůstat tam, kde jsi!!!A Brumbál též!!!POSLECHNI!!!
A další vzkaz následoval:
Táta říká, že ví, kde Snapeovo sídlo je.I Sirius to ví.Chodili s ním přece do školy!!!Nesmíš nikam jít!!!!!Přijdeme si pro tebe.Vydrž a nic nedělej!!!
Nějaké kroky se blížili k jeho pokoji v té barabizně.Musel ale odepsat.
Slyším kroky..jdou sem…vy sem nechoďte…ještě se vám něco stane…Já budu dělat co můžu..Voldemort je mrtví…můžu umřít…SBOHEM…
Pak ještě stihl přečíst vzkaz co přišel hned po jeho.Byl celý zmáčený od slz.
JAK SBOHEM???Harry ty neumřeš!!!Opovaž se umřít!!!Nesmíš.Jdeme prostě tam..
Vydrž..nenech se zabít, i kdyby tam bylo 100 Smrtijedů…Všichni ti tady věří, věří , že se nenecháš..NESMÍŠ SE NECHAT!!!
Nestihl odepsat.Otevřely se dveře - stál v nich Draco Malfoy.Harry vykulil oči.
"To čumíš Pottere, co? Tos nečekal!!! Jsem Smrtijed!!!A jsem lepší než ty!!!A hni sebou. Máš teď schůzku se Smrtijedy..oni si tak chtějí pohrát…no tak pojď!!!"
Harry neochotně vstal.Došel s Dracem do kruhovité místnosti.,O ou, pomyslel si v duchu Harry.Bylo tam snad padesát Smrtijedů a uprostřed jejich vůdce, ten PARCHANT SNAPE!!! "Crucio" pronesl Snape.Harry se zmítal v bolesti a křečích.Došlo to tak daleko, že se svalil na podlahu.
Snape přestal:"Pomsta je sladká…Pottere!" mávl hůlkou a Harry odletěl do stěny.Měl mnoho modřin a šrám, který měl ještě pořád na líci, se mu znovu otevřel a začala z něj téct krev.Smrtijedi se začali smát.
"Myslel jste si snad, že u toho blázna a milovníka mudlů Brumbála budete v bezpečí???A u vašich rodičů??Mudlovská šmejdka a hňup.Mýlil jste se Pottere.Stačilo jednoduché kouzlo a přenesl jste se ve spánku sem i když jsou Bradavice chráněny kouzly proti přemístění."
"Sevelusi můžu???"pronesl nějaký ženský hlas.
"Jistě!" odvětil Snape.
Ženský hlas popošel ze stínu na světlo…Bellatrix Lestrangeová.
"Nazdal Haly, chlapešku, jak se máš???(smích)Cru…
Nestačila kletbu doříct, protože dveře, které vedly do místnosti, se rozletěly.V nich stáli Brumbál,James,Lily,Sirius,Hermiona,Ron,Remus,Tonksová,Moody a prof. McGonagallová.
Všichni měli naštvané obličeje.
Spustil se boj, dvě osoby se však vrhly k Harrymu.Hermiona a Lily.
"Mami, běž jim radši pomoci, já se o Harryho postarám!"řekla Hermiona a Lily se vydal napomoc ostatním.
"Harry, jsi v pořádku?" zeptala se, ale byla to zbytečná otázka.
"Ne to nejsem, Hermiono!" vychrchlal Harry.
Zrovna si všiml, že mají Smrtijedi přesilu.Strašně se na ně naštval.Vzal všechny síly co měl a paže natáhl před sebe.Věděl, že to dokáže.Z jeho prstů náhle vyrazil modrý štít, který všechny na straně dobra přikryl.Byl tak mocný, že ním neproklouzla ani Avada Kedavra.Jakmile to Smrtijedi spatřili, přemístili se pryč.Neměly sebemenší šanci!
Harryho to však zmohlo.Slyšel jen jak Hermiona řekla "Štít požehnání! " a pak upadl do mdlob.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám má povídka (zatím)???

Ano 91.2% (270)
Ne 8.8% (26)

Aktuální články

Reklama