Kapitola 8 : Vánoční události

12. listopadu 2006 v 16:16 | Naja |  HP a Šípy Zla
Takže je tu nová kapča.
Omlouvám se ale dřív to nešlo.
A je to pro Šibala…však vy víte proč…( tohle mi strašně připomíná: vy víte kdo, hh)
Papa
Naja

Čas rychle plynul a nakonec přišli i Vánoce.Ty trávil Harry s tátou, mámou a Hermionou v Godrikově Dole, v jejich krásném domě.Po vstoupení do domu byste vešli do útulné předsíně, poté do kuchyně propojené s obývacím pokojem. Na prostorné chodbě byla toaleta, koupelna a schody do prvního patra.Tam byla ložnice rodičů a Harryho pokoj, který byl propojený dveřmi s Hermioniným , aby měli k sobě blízko.Knihovna nesměla chybět.Teď však byl čas večeře a všichni byli v kuchyni.Harry ani nevěděl, jak umí jeho máma skvěle vařit.Vařila skoro tak dobře jako paní Weasleyová. Vlastně…..zítra k nim Weasleyovi přijedou a Vánoční svátky budou trávit společně.Nepřijedou všichni, ale jen manželé Weasleyovi, Ron, Ginny, Fred a George.V patře bylo taky hodně ložnic pro hosty, takže nebyl problém s ubytováním a Harry se na všechny těšil.Nejvíc se však těšil na společnou koulovačku na jejich rozlehlé zahradě pokryté sněhem.Po večeři šli všichni spát.Harry se nemohl svých přátel dočkat.
Ráno rychle posnídali a odešli ke krbu do obýváku - jejich krb byl zapojen do letaxové sítě.
Weasleyovi tu měli každou chvíli být.
Oheň zezelenal a z něj vyskočil Ron: "Dobré ráno!" pozdravil Ron manžele Potterovi a obrátil se ke svému kamarádovi a přítelkyni: "Ahoj Harry, nazdar Hermiono."
"Čau kamaráde," řekl Harry , ale Hermiona ho objala.
Potterovým nijak nevadilo, že jejich děti chodí s Weasleyovými,, naopak, byli rádi za ty hodné lidi.Ale to už přicestovala Ginny, která Harryho taky objala.Po ní paní Weaslyová, pan Weasley, Fred a nakonec George.Všichni se všelijak přivítali.Pak se rozdělili.Pan Weasley zůstal s tátou v obýváku, máma šla s paní Weasleyovou prohlédnout kuchyň, předat nějaké ty recepty uvařit oběd.Harry s Hermionou ukazovali Ginny, Ronovi, Fredovi a Georgovi dům.Po prohlídce se šli konečně koulovat Byla to legrace, ale stalo se něco neočekávaného.Dosud se do Harryho nikdo nestrefoval, ale zkusil to Ron.Sněhová koule však k Harrymu nedoletěla.Když byla asi metr od něj, zastavila se, protože se kolem Harryho "zapnul" štít.A jakoby se už koule ani nechtělo stát a napálila to do Ronova obličeje.Všichni se začali smát, až na Rona.
"Zas ten štít….tak to už se do tebe nebudu strefovat." A začal se smát taky.Pak se ale stalo něco ještě neočekávanějšího.Z keřů kolem domu vyskočili 7 Smrtijedů, kteří chytli Ginny.
"Takže Pottere, to byl Štít požehnání, že?Pozoruhodné…škoda jen, že to neviděl Severu.Musel jít za jistým Smrtijedem, který vlastní něco, co dokáže tímto štítem proletět.Víte co?" povídal Malfoy st.
"Šípy Zla..No a?" Harry se mermomocí snažil ukrýt své překvapení, "Myslíte si , že se bojím???Ani náhodou.O Ginny taky nemám strach, protože vím, že jí nic nemůžete udělat!!!"
"Klidně jí něco uděláme.Jak můžeš vědět, že ne?" zaječela Bellatrix.
"Takhle."odpověděl Harry a začal se soustředit ne všechny Smrtijedy.V tu chvíli se vznesli do vzduchu- bezmocně tam viseli.
"Ginny, pojď sem.!" Zavolal na svou přítelkyni Harry.Ginny, ohromená Harryho mocí, přiběhla.Teď Smrtijedi prostě odplachtili za jejich pozemek.Soustředil se ještě více a kolem celého pozemku (i domu) se vytvořil velikánský štít (opět).Všichni byli chráněni.V domě to uviděli a vyběhli ven na zahradu. Jenomže teď už to nebyl jen štít, ale jakási kopule.Jeden Smrtijed jí chtěl projít, ale odmrštilo ho to.Poté se všichni přemístili.
"Proboha jste v pořádku?" zeptaly se paní Weasleyová a Potterová.
Harry byl natolik šokován zmínce o Šípu zla, že se ani nezmohl na slovo.Nevěděl proč, ale cítil se divně.Jakoby měl strach - to však ihned zamítl.
"Harry, co se stalo???" zeptala se jeho máma.
"Šli pro šípy zla.Nemám proti nim šanci.Neochráním vás….já.…." opravdu nevěděl co říct a tak se radši přemístil do svého pokoje.Tam neměl co dělat, proto si zašel do knihovny.Chtěl si najít něco o šípech zla.Tato knihovna ( ač to bylo neskutečné ) byla větší než v Bradavicích ( Hermiona jásala- dokážete si to představit..).Po deseti minutách tu knihu našel.Nebylo v ní nic závratného.Jen to, co mu řekl Brumbál.Ale ozvalo se hlasité PRÁSK.Harry odtrhl hlavu od knížky, aby se podíval, kdo se to přemístil.Byl to Brumbál.
"Harry, je pravda, že tu byli Smrtijedi a že šli za Vlnolamem?Tví rodiče mi to řekli"dodal.
Ano, šli mu říct, aby mě zabil," Harry se už uklidnil.
"V tom případě nesmíš otálet a jít pro šípy do oceánu a na tu horu, než je vezme Zlo."
"Půjdu klidně hned," rozhodl se Harry.
"To je skvělé a pokud vím, půjde s tebou tvá sestra," řekl, i když Harry nechápal, odkud to ví.
"Asi ano." znejistil.
"Samozřejmě, že půjdu!!( Hermiona vešla do dveří )Harry, přece sis nemyslel, že tě v tom nechám!Jdu s tebou a nic mě nezastaví!"
"To je skvělé.Vyrazíte zítra.Stavím se pro vás.Přeji hezký den." A Brumbál se přemístil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám má povídka?

Ano 92.2% (236)
Ne 7.8% (20)

Aktuální články

Reklama