Kapitola 14 : Rozhodnutí a neznámé tváře

27. prosince 2006 v 10:45 | Naja |  HP a Šípy Zla
další
( a je to ještě kousek minulého textu )

Do společenské místnosti, ve které byl jen Ron (byla sobota a všichni ostatní byli venku ), se přemístila Hermiona Grangerová přímo do pohodlného křesla.Začala usedavě plakat a Ron k ní ihned přiběhl.
"Hermiono, kde jsi byla a proč pláčeš????"
"H Harry se u už n nevrátí.B byla j jsem u n něj a a ř říkal, ž že si v vymaže paměť a a už se nevrátí.Ch chápeš t to???" vzlykala.
"Ježiši Kriste, co nám to udělal??" a rty spolu s očima se mu začaly třást.
"P prý měl nějaký s sen o o V Voldemortovi a a t ten nám ch chce ublížit, č či co.P prý to m musel u udělat p pro naši b bezpečnost."
"A jak si ho našla??"
"K Kouzlem"
"Tak to zkus znovu!"
"To n nejde, o on s se zabezpečil proti t tomu."
"Hermiono!Ty jsi říkala o Ty víš o kom???Ale ten už přece nežije!!!"
Hermiona se vzchopila:"No právě, ale….moment..tady něco neklape..měl šrám na ruce a oživení jde provést jen z jeho krve! Rone!!!Voldemort je zpět!Harry to chtěl zastřít.Neměl sen, to byla skutečnost!!!!!"
...
"Vlastně se mu nedivím.." prohlásil Ron ve společenské místnosti před Ginny a Hermionou po poradě s rodiči a Brumbálem : "Udělal bych to samé!"
"Rone..to neříkej." Zarazila ho Herm (nová přezdívka, ať to nemusím vypisovat!).
"Vlastně je to už tak hrozné.Harry nám to neměl dělat.Vůbec neví, že existujeme a že se trápíme.Prostě si jen vyčistil hlavu a všechny starosti pryč." Na to Ginny.
"Nemáte vy dneska nějak divnou náladu??? Já teď hlavně myslím na to, aby Harryho nenašel Voldemort a nezabil ho.Nezapomínejte, že se nemůže bránit!!!Jednak si nic nepamatuje a druhak nemá Štít požehnání."
"Co kdybychom napsali Harrymu něco po Hedvice??Třeba ten medailon a pak mu do toho něco napsali.Ne něco o nás, ale jen tak."
"Myslíš si, že je Harry tak hloupý, aby si nezajistil dům proti sovám?" vyjela Herm na Ginny.
"Tak ale nějak ho musíme najít!!!" bránila se Ginn.
"Jak chceš najít nejmocnějšího kouzelníka na světě???To je jako hledat jehlu v kopce sena!"Herm.
"Ano, ale po důkladném prozkoumání jehlu najdeš!Musíme doufat!!!A Harryho najdeme!"
"To je možné, ale jak to chceš udělat..nejde to." Herm.
"Vlastně máš pravdu.Jediné co nám zbývá je opravdu doufat, že si Harry vzpomene a začne se mu stýskat.Ta šance je ovšem nulová.Ale hledá ho celý Řád a taky to ví celý kouzelnický svět, tak snad se někdo ozve……ale Ron má pravdu, my bychom udělali to samé!"
"Teď mě napadlo…" začal Ron :" přemýšlejte, co Harry musel zvládnout!!!Podruhé unikl Voldemortovi ze hřbitova, ale před tím měl tady nás.My jsme mu vlastně aspoň trochu pomohli dostat se ze své…no…depky…a teď ??Teď to musel vydržet sám, nikoho neměl.Musí být těžké to vydržet."
"Ale pořád je tu Brumbálova nabídka." Vložila se Ginny do rozhovoru.
"Myslíš přidat se k Fénixovu Řádu místo školy a jít hledat Harryho???Možná bychom to měli zkusit." Herm.
"Měli??My musíme Herm!!! Už proto, že je Harry náš nejlepší kamarád a Ginnin kluk!A my to dokážeme.Jak jsi říkal.Po důkladném hledání jehlu v kupce najdeme.Projdeme celý svět a pak ho přinutíme rozsvítit kebuli, aby si na nás vzpomněl!!"
"Možná ho najdeme, ale opravdu si myslíš, že zlomíme paměťové kouzlo nejmocnějšího kouzelníka na světě??"
"Herm, kdybych to měl říct upřímně, tak Harry je nejmocnější kouzelník na světě a ty jsi jeho sestra!!Znáš jeho slabiny víc než kdo jiný!A kdyby se to nepovedlo, odvlečeme ho násilím do Bradavic."
"Asi to tak bude nejlepší." Souhlasila s ním Herm.
Harry spokojeně žil ve vesnici jménem Pískovky nad Temží a dobře hospodařil.Strašně rád chodil k jezeru za lesem, kde se ještě radši koupal.Ve vesnici už měl i kamarády, většinou jeho vrstevníky.Jednou se mu zdál sen o holce se zrzavými vlasy a oříškově hnědýma očima a tak vzal barevné tužky a papír a dívku si nakreslil (dokonale se Ginny podobala ).Líbil se mu jeho výkres a tak si dívku, do které se po snu zamiloval, pověsil nad krb.Často na ni myslel a celé dny vysedával u krbu a díval se na ni.Věděl, že existuje a že ji musí objevit.Zdálo se mu i jiných osobách.Všechny si nakreslil, protože pro něj něco znamenaly.Byl tam muž, který vypadal jako on, jenže měl hnědé vlasy.Žena velice podobná jeho krásce, rozdíl byl v jejich zelených očích.Dívka s hnědými vlasy, které vypadaly jako hříva s hnědýma očima.Kluk se zrzavými vlasy a hnědýma očima.Člověk s bílými vousy a vlasy a s dobráckým výrazem.A nakonec muž s knírkem a krátkými vlasy.Vždycky si ve snech říkali jménem a podle toho zjistil, jak se kdo jmenuje. 1. (muž) se jmenoval James,2. (žena) se jmenovala Lily, 3. (dívka) Herm,4. (kluk) Ron, 5 (stařec) Albus Brumbál (u toho jediného zjistil příjmení), 6. (muž) Sírius.Jeho krásce říkali Ginny.
Tito lidé mu byli velmi blízcí, ale vůbec nevěděl proč.Bylo mu to velmi divné, vždyť je nikdy neviděl, jen ve snech!!!Avšak pořád na ně myslel.Vysedával u jejich portrétů a nemohl se těch tváří nabažit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama