Kapitola 16 : Láska

29. prosince 2006 v 12:37 | Naja |  HP a Šípy Zla
Opět další..jaksi se začínám rozepisovat...

"Musíme jít za Brumbálem!" řekla Hermiona a všichni se dali do běhu.Zanedlouho byli u Brumbála.
"Zlatonka" řekli heslo a vstoupili.
"Profesore Brumbále, našli jsme Harryho.Vzpomněl si na nás, ale potom nás přemístil do Bradavic.Řekl, že na něj Voldemort použil kletbu podle které ho musí poslouchat.Bál se, aby nám neublížil." Ujala se slova Herm.
"A víte kde je??"Brumbál.
"Ano víme, ale … mám strach, aby se něco nestalo, když se tam objevíme.Musíme první najít způsob, jak ho zbavit té kletby."
"Máš pravdu, ale jak to udělat??" Brumbál
"No, jedno řešení bych měla.Ginnin polibek."
"Prosím?" vyprskla Ginny.
"Pane profesore, ve všech knížkách se přece píše, že láska je nejsilnější kouzlo na světě. Myslím, že by se teď měla použít!"
"Zkusit to můžeme.Půjdu s Vámi." A rychle vyšli před Bradavičkou bránu a Prásk.Stáli u Harryho domu.
Vběhli dovnitř a uviděli Harryho, který okamžitě vyskočil na nohy ( seděl ) a začal: " Co tady děláte??"
"Harry, my.." přerušil Ginny další Prásk a v místnosti se objevil Voldemort.Všechny odzbrojil.
"Vy jste si mysleli, že Harryho zbavíte kletby???Omyl, stejně jako to, když jste si mysleli, že se už nevrátím.Harry teď půjde pěkně se mnou a nic víc s tím neuděláte." A přemístili se tam Smrtijedi.Voldemort přešel k Harrymu.
"Ne Harry, nechoď, zkus tomu vzdorovat!!!" vykřikla Herm.
"To nejde, nemám své schopnosti a ta kletba je moc silná!"
Najednou udělala Ginny něco statečného, ale zároveň trochu pošetilého.Vyhnula se Smrtijedům a mířila k Harrymu.Dala mu rychle polibek.Tomu začala svítit ruka a zahojila se mu rána (jen po Šípu Zla, řezná rána se mu nezahojila).Pak vyšvihl do prostoru Štít požehnání, který zakryl Harryho, Ginny, Herm,Rona i Brumbála.Kletba přestala účinkovat - a to vše jen díky lásce.
"S tím si nepočítal, že ne Voldemorte???" vykřikl Harry.
"Naopak, počítal.Vlnolame můžeš." Harry se při vyslovení toho jména zděsil.Vyšel ohyzdný muž a v ruce držel kuš se Šípy Zla.
"Pokud někdo z Vás přežije, což se samozřejmě nestane, nenamáhejte nechodit pro Šípy Zla.Jsou už při nás.Jo a ještě jedna věc.Nadělali jsme si spoustu kopií." A Vlnolam vystřelil na Harryho.Šíp okamžitě zrušil Štít a Harry se mu jen taktak vyhnul.Rychle doběhl k Herm, Ginny, Ronovi a Brumbálovi (po cestě se musel vyhýbat Šípům, ostatní bojovali se Smrtijedy), chytl je a přemístil se s nimi rovnou do Brumbálovi pracovny.
"Uf, to bylo rychlé" řekl Ron.
Harry uslyšel v hlavě hlas "Vrátím se.Vrátím se pro tebe do Bradavic.Pak budeš v mé moci!!!A Bradavice budou mé.Všechny bez čisté krve zabiji.A Brumbálovi vyřiď, že půjde jako první,i když má čistou krev.Ještě se uvidíme, milý Harry."
"Ale ne!" povzdechl si a zhroutil se smutně do křesla.
"Co se stalo?" zeptal se Brumbál.
"Hodlá se vrátit, zmocnit se mě i Bradavic a všechny bez čisté krve zabít.A vy prý půjdete první." Řekl bolestně.
"Zase jsi ho měl v hlavě??" načež Harry přikývl.
"Nitrobranu zvládáš, ale toto bude silnější.To vyřešíme později.Harry, konečně jsi zpět.Přes dva týdny jsi byl pryč a nám všem to připadá jako věčnost." Po Brumbálových slovech ho Ginny objala.Opětoval to.
"Když já jsem takový tupec.Proč jsem vůbec utíkal???" postěžoval si.
"Asi proto Harry, že jsi chtěl všechny svoje blízké chránit.Nemyslel jsi na sebe, ale na ostatní.A to je šlechetné, ale hlavně je do toho všeho připletena láska." Moudře Brumbál.
"A když už jsme u té lásky.Ginny," řekl a vytáhl řetízek, který u sebe nosil už dva měsíce.Bylo na něm srdce a na srdci velké propletené H a G. " tohle je pro tebe.Je v něm kapka mé krve a ta tě bude ochraňovat."
"Díky Harry, to je nádhera" a připnula si ho na krk.
Ron zaexperimentoval a poslal na Ginny zaklínadlo.Z přívězku se vytvořil štít a zaklínadlo pohltil.Stejně jako vznikl , zanikl.Všichni se na to dívali s otevřenýma ústama, jen Harry se usmíval.Fungovalo to, co měl v plánu.
"Teď si myslím, že by jsi měl jít s tou rukou na ošetřovnu." Poradil Brumbál a Harry poslechl.Aby tam byl dřív, dotkl se Rona, Herm a Ginny a přemístil se s nimi. Zase viděl to nepříjemné bílo, ve kterém si pár dnů poleží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama