Kapitola 1 : Dopisy

13. února 2007 v 17:45 | Naja |  HP a boj Dobra a Zla
Harry Potter, zanedlouho šestnáctiletý kluk se zvláštními schopnostmi, ležel ve svém pokoji a civěl do stropu.Uběhlo jen pár týdnů od smrti jeho kmotra, Siriuse. Celé prázdniny měl pocit, že už je tady, na světě, zbytečný.V kouzelnickém světě ho už sice nikdo neměl za ulhaného spratka a Brumbála za blázna, ale tady, bez přátel a u tak hrozných lidí, se nebylo možné radovat.

Pil málo, jedl ještě míň.Mohl by jít do mudlovské školy a sloužit jako pomůcka k přírodopisu a k matematice.V přírodopisu by byl dokonalá ukázka kostry a v matematice by se na něm daly počítat kosti.
Přemýšlel.Horečně přemýšlel.Jak to půjde dál... Kolik lidí ještě umře než zabije Voldemorta? Co když umře někdo z jeho blízkých??Smrt Siriuse ho tak bolela!Musí s tím přece něco udělat!!Nevěděl co, ale chápal, že na něco musí přijít.
Pohlédl k oknu a uviděl 5 sov...Hedvika, Pašík a tři neznámé sovy.Co tady dělají??hm... Úplně zapomněl na narozeniny!!Chtěl se podívat , co mu přátelé píší, i když si kladl pár otázek.Budou jejich dopisy plné žalu, bolesti a pláče jako jeho srdce??Budou mu všichni psát, že ví jak se cítí, i když to není pravda??Budou mu ještě pořád psát, ať se netrápí kvůli smrti Siriuse??Budou opět tak neskutečně naivní???
Nedokázal si představit, co mu píší a tak se rozhodl, že to zjistí.Vzal první sovu, Pašíka, a odvázal balík a dopis. První si přečetl dopis.

Harry,
jak se máš???Promiň, to je blbá otázka.Já vím, že špatně.K narozeninám ti posílám něco, co se ti myslím, bude hodit.Mamka říká, že si pro tebe přijedeme.Nevím, jestli chceš, tak radši napiš co a jak.Měj se hezky....
Zdraví Ron


Co jiného mohl od Rona čekat??Otevřel balík a oči se mu rozzářili.Byl tam kompas, který neukazoval sever, ale na místo, kam vás táhlo srdce.Ručka kompasu okamžitě naskočila na neurčitou stranu.Kam asi ukazuje?? Usmyslel si, že to brzy zjistí.
Vzal Hedviku a od ní dopis - pustil se do čtení.

Milý Harry,
nebudu ti psát, že vím, jak se cítíš, protože nevím.Nikdo tak blízký jako byl tobě Sirius mi neumřel.Nechci patřit k těm hlupákům, kteří ti napíší, že ví jak se cítíš, i když to neví.Asi si myslí, že budeš hned po tom veselý.Není to pravda.A vím, že to víš.Můžu ti jenom říct, že i když cítíš sebevětší bolest, musíš pochopit, že jde život dál.Není to moc uklidňující, ale vím, že ať už se rozhodneš jakkoli (myslím tím, jak se s tím vypořádáš ), rozhodneš se správně a především podle svého srdce.Harry, mrtví jsou napořád s námi. A Sirius ti to taky jednou řekl.Zůstanou v našem srdci.Všichni.
Líbá Hermiona

P.S. Taky ti přišel ten dopis z ministerstva kouzel???Není to báječné?
Harrymu bylo po přečtení jejího dopisu líp.Ona vždy věděla, jak nepokazit věci zaměřené na city - věci, kterým Harry nerozuměl.Hřálo ho to u srdce...Poslala mu knihu Nejužitečnější kouzla.Další sova byla jak jinak od Hagrida.Poslal mu griliášové hrudky, které hned vyhodil, ale dopis si přečetl.
Ahoj Harry,
jak se vede??Seš v pořádku?Co mudlové???Nedělaj ti ni???Ozvi se!!
Hagrid
Zlatej Hagrid - sice nepřekvapil, ale ani si na nic nehrál, což se Harrymu líbilo.
Poslední sova byla (jak psala Herm) od ministerstva kouzel.Harry byl zvědav co mu píší po všech těch urážkách.Ukázala se radostná novina.
Pane Pottere,
ministerstvo kouzel se rozhodlo, že v dané situaci (návrat Vy-víte-koho) ruší zákaz kouzlení kouzelníků od 15 let.
S pozdravem Amélie Bonesová
Skvělý!!!!
Vážený pane Pottere,
oznamujeme Vám, že jste postoupil do šestého ročníku.
Výsledky NKÚ:
Astronomie P
Péče o kouzelné tvory V
Kouzelné formule N
Obrana proti černé magii V
Jasnovidectví M
Bylinkářství V
Dějiny čar a kouzel H
Lektvary V
Přeměňování N
Dopadlo to docela dobře.Rozhodl se, že svým přátelům odepíše.
Rone,
ptal ses, jak se mám, tak ti odpovídám : jde to.Děkuji za dárek, bude se hodit.Taktéž děkuji za pozvání do Doupěte, ale musím odmítnou.Promiň.Chci být sám. Určitě se
někdy se ozvu a pokud ne, sejdeme se na nádraží. .Taky tě prosím, aby jsi už nepsal.Díky..Harry
Hagride.
Vede se celkem dobře.Mudlové mi nic nedělají.Počítám, že teď, když můžu kouzlit, to bude ještě lepší.Měj se a prosím (nechci být nezdvořilí) nepiš.Musím si vyčistit hlavu.
Děkuji.
Milá Hermiono,
díky za dopis.Moc mi pomohl.Musím ti napsat, že dalších pár týdnů nebudu k zastižení. Musím přemýšlet.Tady, v Zobí ulici, je to na přemýšlení ideální.Díky a měj se... Harry
Musí někam pryč.To věděl.
Hedvice řekl:"Hedviko, tohleto dones nejdřív Ronovi,Hermioně a Hagridovi.Sem se nevracej.Budu někde jinde.Pokud by jsi mě opravdu nemohla najít, leť do Bradavic.Leť."
A Hedvika letěla.Chvíli se za ní díval a pak si sbalil věci do kufru.
Vzal si do ruky koště, hůlku a kompas od Rona, kufr připevnil na koště, a vyšel před dům.Cestou narazil na strýce Vernona : "Kam si myslíš že jdeš?" zeptal se ho.
Harry odpověděl : "Pryč a už se nevrátím." Ještě si stihnul prohlédnout překvapený strýcův výraz.
Nasedl na Kulový Blesk a vzlétl.Nevěděl přesně, co chce dělat a tak letěl podle kompasu.Snad doletí na nějaké správné místo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 13. února 2007 v 18:08 | Reagovat

krásný!! tak honem další.=)

2 alex alex | 13. února 2007 v 18:18 | Reagovat

kdy bude další. prosím co nejrychlec už se nemůžu dočkat

3 ellion ellion | E-mail | Web | 13. února 2007 v 18:35 | Reagovat

supeeerrr =))

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 13. května 2007 v 14:21 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!

5 }{@jny }{@jny | 25. května 2007 v 15:09 | Reagovat

Neni ten kompas nahodou podle pirátu z karibiku??? Jen se tak ptám...

6 Naja Naja | 25. května 2007 v 17:56 | Reagovat

jj, je :D

7 Hermiona Pottrevá Hermiona Pottrevá | 8. září 2008 v 21:42 | Reagovat

Ahojky.Moc hezký povídky.Tak piš piš.Jsou nádherný.Harry a Hermiona je můj nejoblíbenější pár.Díky za něj.Ahoj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama