Kapitola 20 : Knihy

8. února 2007 v 15:22 | Naja |  HP a Šípy Zla
new , Naja

Harry se probudil do pochmurného dne a zjistil, že se neprobudil brzo (jako obvykle), ale před obědem.Všichni už byli ve Veké síni na obědě a on tam pro jistotu šel taky. Po cestě nikoho nepotkal a jakmile vešel do síne, ohromila ho její plnost.Tolik studentů tu asi ještě neviděl.Šel na své místo.Ron se ládoval jídlem, Ginny se v něm naopak nejistě přehrabovala a Herm si zapáleně četla Denní Věštec.
"Ahojky," pozdravil je.
"Čau," ozvalo se ze tří stran.Harry se posadil vedle Ginny a začal taky jíst.V tom Herm práskla novinami o stůl celá červená.,Zase jsou tam nějaké drby, pomyslel si Harry.Ovšem teď to bylo horší.
"To snad není pravda" mumlala.
"Můžeš nám říct, co se tam píše?" zeptal se netrpělivě Harry.
"Jo, můžu, ale moc nadšenej nebudeš."
"To mi nevadí."
"V kouzelnickém světě a taky u mudlů vyšla kniha, tedy vlastně šest knih.Jmenují se Harry Potter a každá popisuje jeden tvůj ročník.Neskutečné je však to, že jsou tam všechny tvoje pocity a taky naše.Je tam všechno od Zobí ulice až po konec tvého šestého ročníku.Vydala je prý nějaká J.K.Rowlingová, prý nějaká známá spisovatelka kouzelnice.Je to hrůza.Každý si může přečíst věštbu, viteály ale co hůř, i tu noc na hřbitově.Skvělý.Teď po tobě půjdou novináři ještě víc.Vůbec bych se nedivila, kdyby svým návalem zbourali Bradavice."
"Ježiš, to snad není možné...To je fakt skvělý..Nemyslíš si, že je to vážný?? Každý se může dozvědět Voldemortova tajemství a věštbu a všechno ostatní."
"Teď si můžeme přečíst to, co se stalo na hřbitově.A taky tu věštbu." řekl přihlouple Ron.
"Fakt díky Rone za podporu.Co jiného jsem mohl čekat??"
"Rone, to cos řekl je ubohé." zkomandovala jej Herm.
"No jo, tak promiň." Ron
"Ano, Harry.Myslím si, že je to vážné a to docela hodně.Myslím si, že bys měl jít hned za Brumbálem.Na snídani není, je určitě v pracovně."
"Tak jo, no.Ahoj."Rozloučil se Harry a vyšel vstříc nezodpovězeným otázkám do Brumbálovi pracovny.Tam se snad dozví víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama