Kapitola 23 : VŠČM

12. února 2007 v 17:32 | Naja |  HP a Šípy Zla
(v kapči zjistíte co to je)

Probudil se tak akorát a hned mu pohled připadl na usmívajícího Siriuse, který seděl na židli a sledoval jej.Harryho napadlo, že by mohl mít hlad, a proto mávl rukou a na stole byla snídaně.
"Dobré ráno ospalče" Přivítal jej Sirius.
"Dobré, Siriusi.Teda vlastně Tichošlápku.Jo a víš,že se řekne anglicky Tichošlápek Padfoot?"
"Hele, teď neřeš svoje umění a mou přezdívku a pojď se nasnídat."
"Tak jo kmotříčku." Schválně falešně Harry.V Siriusovi to bublalo pokušením si taky rýpnout.
"Hele ty, kecale, když tak rozkecáváš mou přezdívku, neměl bys taky nějakou dostat?"
"Good idea, but we do it in evening.(to nevim jestli mám dobře, mistr v ájině nejsem). Teda vlastně, dobrý nápad, ale až večer."
"Vodnauč se přede mnou mluvit cizím jazykem nebo na tebe budu mluvit svým rodným a to bys asi zcvoknul."
"Jak jako rodným jazykem?"
"No, když jsem se narodil, žili jsme pár let v Rusku.Ale jakmile jsem měl nastoupit do školy, přestěhovali jsme se do Londýna."
"To je fajn, že jste se přestěhovali, těžko bych sháněl lepšího kmotra."
"To je pravda, to se musí nechat." Přitakal Sirius a Harry se fakt musel rozesmát.Sirius se po chvíli přidal a Harryho strašně potěšilo, že slyší ten štěkavý smích, po kterém se mu v šestém ročníku tolik stýskalo.Když se konečně dali do snídaně, ani jeden nepromluvil.Po snídani se otevřely dveře, kterých si před tím nevšimli a dovnitř vletěla Nancy / ještě jednou její krátký popis: malá, že by se vlezla do dlaně, křidélka a usměvavá :-), čte se to Nensi /.
"Dobré ráno, pojďte prosím za mnou." Následovali ji.Prošli dveřmi a vstoupili do neznámé místnosti.Byla velká asi jako tři Velké Síně v Bradavicích.Zírali.
"Na začátek si dejte souboj.Cílem je ukořistit soupeřovu hůlku." Sdělila jim Nancy.
Sirius a Harry se postavili naproti sebe a začali po sobě metat kletby.Harry si to užíval, protože kdykoliv se k němu nějaká kletba přiblížila, vytvořil se před ním Štít požehnání. Nancy byla u Siriuse a něco mu našeptávala.Harry si myslel, že mu našeptávala, aby to nevzdal a co má dělat, protože Sirius by s tím už dávno práskl, z jeho strany to nemělo cenu. Sirius začal pokyvovat a pak se najednou přeměnil ve psa.Běžel k Harrymu.Harry nevěděl, jak je to možné, ale v této podobě proklouzl přes Štít Požehnání a začal útočit na jeho hůlku.
Harry ho chvilku nechal, ať si zařádí a pak vytáhl svoje eso, které měl už dávno v rukávu.Přeměnil se ve lva.To Siriuse zarazilo a přeměnil se zpět.Harry toho využil, přeměnil se též zpět a přivolal si jeho hůlku.Spokojeně se usmíval jak svému úspěchu, tak Siriusovu překvapení ( např.otevřená pusa, vykulené oči ).
"Výborně Harry."Nancy.
"Počkej Harry, odkdy jsi zvěromág?"
"Pokoušel jsem se o to od té doby, co jsem tě poznal.Ale povedlo se mi to až po tom, co jsi umřel.Tady máš hůlku." Harry mu ji podal.
"Cože ses nepochlubil?"
"Rád držím věci v tajnosti."
"Neřek bych."
"Hele Siriusi, neprovokuj nebo ti natrhnu ten tvůj psí kožich.Lev je silnější než pes."
"Vážně?Pojď si to zkusit."Sirius to myslel ze srandy, ale to už se Harry přeměnil a začal útočit.Nezbývalo mu nic jiného než se přeměnil ve psa.Chvíli bojovali a pak skončil pes na podlaze a lev nad ním.Přeměnili se.
"Ještě něco?" zeptal se Harry dívajíc se na Siriuse, který sotva popadal dech, zatímco on byl v pohodě.
"Nerad to říkám, ale ne."
"No," přerušila je skřítka :"takže jste se pobavili a teď Vám něco vysvětlím!!"
Harry skoro neposlouchal.Byla to přednáška o tom, jak se mají semknout atd.Jestli se dokáží tolerovat, můžou s tadyma jít už pozítří.Tím soubojem ji prý přesvědčili o jejich vnitřní síle. ,Bláboly, myslel Harry.
"Teď vezmu trochu vnitřní síly z Harryho a dám ji Vám, pane Siriusi." To už Harry zbystřil.
"Můžu začít???" Harry i Sirius kývli.
Nancy začala kouzlit.Byla to jakási složitá kouzla.Po chvíli začal Harry cítit oslabení. Velké oslabení.Nancy ale říkala, že po chvíli se mu jeho síly vrátí, i když u Siriuse zůstanou.Prý je totiž mocný kouzelník i bez schopností dědice.Sirius cítil novou sílu, zatímco Harry už taky. Byl to pro oba příjemný pocit.
Štít požehnání.Ten se kolem nich rozprostřel a oba se vznesli.Sirius se na Harryho usmíval a on na něj.Dopadli dolů a Harry měl svou sílu celou zpět a Sirius nabyl novou.
Nancy začala tleskat :"Excelentní!!Proběhlo to skvěle!!Ještě nikdy to neproběhlo tak hladce. Řekla bych, že můžete jít rovnou zpět domů.Nechápu to, ale ....no, není to báječné?? Skrývá se ve Vás ještě větší potenciál něž jsem čekala."
Mávla rukou a aniž by se stačili rozloučit, stáli před Bradavicemi.
"Siriusi?Co se stalo? Jak to, že nás tak , dá se říct, vyhodila?"
"Řekl bych,že ji něco zastrašilo.Podívej Harry!" Sirius ukazoval na Bradavice.
Vůbec nevypadaly jako Bradavice.Byly celé černé.Harry se podíval na cedulku, jenž stála opodál a tam bylo napsáno :
Voldemortova škola černé magie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám má povídka?

Ano 92.2% (236)
Ne 7.8% (20)

Aktuální články

Reklama