Kapitola 24 : Tajemná komnata a Energie

1. března 2007 v 8:48 | Naja |  HP a Šípy Zla
...

Zůstali stát a dívali se na tu ceduli.Byli pryč sotva den a Voldemort toho tak využil????
"Siriusi???"
"Harry??" řekli současně.
"Mám takovej dotaz, kde cítíš učitele, já doufám, že se pletu."Harry.
"Jestli myslíš to co já, tak nepleteš.Tajemná Komnata."Sirius.
"Jo, takže jaký ja plán??"
"Já bych šel do Tajemné Komnaty pro učitele, protože sami Bradavice nezískáme zpět."
"Dobrý nápad a jak to provedem??Po dvou nebo po čtyrech??"
"Po čtyrech.Budeme tak míň nápadní."
"Myslíš, že je lev nenápadný??Ani bych neřekl."
"Taky se může plížit ne??"
"Pravda.Tak jdem." dokončil rozhovor Harry a oba se proměnili,Sirius v medvědovitého psa a Harry v krále zvířat, ve lva.Začali se plížit a snažili splývat s vysokou trávou.Těsně u hradu se přeměnili zpět.
"Teď už se přemístíme, ne??"Harry
"Harry, ale já tam netrefím, já tam nebyl.O Tajemné Komnatě jsem jenom slyšel.Brumbál mi říkal celou tvoji minulost."
"To byl vážně hodný!Tak se mě chytni."Sirius se Harryho chytl a ten se přemístil do Tajemné Komnaty.Teda ne přemístil, nešlo se tam přemístit.To asi Voldemort začaroval Tajemnou Komnatu i proti jejich síle.Tak se přemístil na dívčí toalety.
"Tak to otevři." Sirius.
"Otevři se " promluvil Harry v hadím jazyce.Opět šlo slyšet jenom zasyčení.Jak tento zvuk nesnášel.Vedl Siriuse až kke vchodu, kde byla na dveřích ruka s hady, ale bylo tam pět Smrtijedů.
Spustil se boj.Vzdorovali dobře, jelikož měli svou moc.Ale za chvíli jeden Smrtijed vytáhl Šípy Zla a Harry nechtěl, aby se Siriusovi cokoliv stalo.Zasyčel a otvor se otevřel.
"Siriusi, běž tam, já to udržím, vysvoboď učitele, já přijdu.Honem!!"Sirius si Šípů nevšiml a nechal boje.Myslel si, že se nemůže Harrymu nic stát a utíkal do Komnaty.Harryho zatím někdo popálil Šípem Zla a on byl v podstatě bezbranný. Začal ztrácet sílu...
…........Tajemná Komnata.......
Sirius běžel až na samý konec Komnaty a tam našel všechny učitele.Skoro všechny.Brumbál chyběl.Ostatní byli přivázaní ke sloupům lemujících tuto místnost.V bezvědomí.Sirius máchl hůlkou a všichni se probrali.
"Siriusi!!!"vykřikla polovina z nich.Ten jenom máchl podruhé a provazy zmizely.James se vrhl k Lily, aby jí mohl pomoct a vlastně si všichni pomáhali navzájem.
"Moment, kde je Harry??" pronesla Lily.
"On..." v tu chvíli se ozval křik lva.Bolestivý křik lvy.
"Ou ne..." Sirius
"CO se děje Siriusi??Chci to slyšet!!"zakřičela už hystericky Lily.Pořád nic nevěděla o Harrym.
"Ten lev je Harry, on je zvěromág."
"Odkdy???To nám to ani neřekl??"James.
"To neřeš Jamesi.Kde je teda Harry??"Lily.
"Támhle!!" ukázal Sirus ke vchodu.Vypotácel se odtamtud lev s tržnou ránou na těle.Přítomní se vrhli ke lvu.Ten se proměnil opět na Harryho.Zůstal sedět.Tržná rána krvácela a popálení na jizvě (pozn. že se museli tak blbě trefit :-) ) od Šípu pálilo jak něco..
"Ahoj všichni.Musel jsem je pokousat,jinak to nešlo, no.." pozdravil, aby se neřeklo.
"Já ti dám ahoj všichni!Co to máš za způsoby pouštět se do boje s přesilou???" krotil ho James.
"Kvůli vám všechno!!" s úsměvem.Ale to už Lily vyčarovala šátek a obvázala mu ránu.Krev nezastavila.
"Kde je vůbec Brumbál???" vyzvídal Harry.
"To nikdo neví.Víme jen, že Voldemort ho táhl někam do támhleté chodby..."
"Bez Brumbála to nevyhrajem!!!"
"Nepočítej s tím, že ho půjdeš hledat!!!V Takovém stavu." Lily. Harry se postavil, aby dokázal, že zas tak špatně na tom není!
"Mladý muži, nic nám nedokazuj,prostě tam nejdeš!!!"James.
"Ani nemusím." a ukázal jim na druhou stranu Komnaty Stál tam Brumbál.
Řekl : "Jsem rád, že jste zpět.A díky Harrymu jsem tady.Když bojoval, musel rozbít přívesek jednoho Smrtrijeda.Po rozbití mi otevřel dveře a já mohl ven."
"Jsem si říkal, že mi mezi zuby něco zakřupalo.A neměli bychom jít??"
"Můžeš vůbec chodit??" Brumbál.
"Jasně!!" a vyšli.Všem připadalo, že se naučil Harry optimismu.
…......Ve Velké Síni........
Voldemort usedl ke stolu.Učitelský stůl byl přecpaný lahůdkami, zatímco ty studenstké ( kromě Zmijozelu) byly posety jen chlebem.
Po snídani vstal a řekl : "Tak si na někom vyzkoušíme, jak je odolný a jak umí bojovat.Tak třeba ty...ty vypadáš docela rozumně, tak pojď." Voldemort však moc dobře věděl, kdo to je.Byla to ta krvezrádkyně Weasleyová, ta co chodí s Potterem.Tu si vychutná.
Ginny se zvedla a šla s odhodláním k němu.Nebála se, vždyť se to naučila od Harryho.Myslela na něj co nejvíc, aby neudělala Voldemortovi radost se strachem.Věděla že Voldemort ví, kdo je.Však Harry se jednou vrátí a oplatí mu to.Voldemort jí hodil jakousi starou hůlku, ale ona nebojovala, bylo to zbytečné.Jen tam stála..
"Takže ty nechceš bojovat???Dobře tedy.Co kdybychom zkusily Crucio??"
"To nebude třeba!"Ozvalo se ode dveří.To byl Harry.Studenti užasli, mysleli, že je Potter zase někde pryč, ale on je přišel zachránit!Na rtech Ginny, Herm,Lenky,Rona,Nevilla a dalších přátel Harryho se rozprostřel úsměv.
"Á Harry, nečekal jsem tě tak brzy.Já jsem tam byl dva týdny, ale Nancy se vždycky přikláněla ke straně dobra a určitě chtěla, aby byly Bradavice nepošpiněné od našeho Zla."
Harry se podivil.Úplně zapomněl na to, že Voldemort je taky dědic.Zmijozelův dědic.Vykřikl neškodnou kletbu a tou rozprostřel boj.Voldemort posílil řady Smrtijedů, už jich bylo více než učitelů a většinu posílal na Harryho.Nechtěl jej zabít, měl jiný plán.Zbytek Smrtijedů si rozdělilo učitele.Studenti Zmijozelu se přidali ke Smrtijedům, ale ostatním kolejím byli hned po příchodu sebrány hůlky, tak se snažili tlouct je pěstmi.Nepomáhalo to ani za mák.
Zanedlouho mělo zlo dost velkou převahu a dobro bylo zahnáno do kouta.Sirius svým Štítem
Požehnání moc nepomohl, zlo bylo snad nesmrtelné či co a Harry měl už tak tržnou ránu a popálenou jizvu.Snažil se bojovat.A to ze všech sil!Dával do boje všechno, nesmí prohrát tuto bitvu.Byla by to příliš drsná prohra.
Jako zázrakem se tam objevili bystrozoři a bystrozorky z FŘ a Ministerstva v čele s Herm.Jak se jí podařilo utéct?Herm je génius.
Dobro opět získalo svůj náskok a zlo bylo nuceno ustoupit.Voldemort svůj plán nehodlal vzdát! Okamžitě vyslal na Harryho omračovací kletbu.Harry byl otočený, nestačil kletbu vykrýt a sjel na zem.Pak si ho Voldemort přivolal k sobě.Vzal ho do náručí.
Boj ustal.Nikdo nechtěl trefit Harryho a Smrtijedi byli s plánem seznámeni.Lily a Jamese museli chytnout zezadu, aby se na Voldemorta nevrhli.
"Ano, vyhráli jste, ale něco si od vás půjčím.Něco, co mi leží tady." a ukázal na bezbranného Harry v bezvědomí.
"Opovaž se ty hnusnej..." křičela Lily.
"Ale snad to není tak zlé.Myslíte, že bych něco tak cenného zabil??Harry mi bude přidávat energii.Té má teď dost, nemyslíte??"
Odpověděl mu jen veškerý údiv nad jeho slovy.
"Neříkejte mi, že to nevíte???Brumbále, cožpak jste na to nepřišel???Myslel jsem, že jste chytřejší.Tak já vám to teda povím.Každý dědic ovládá jeden živel.Zmijozelův dědi, já, ovládám oheň, Havraspárský vodu, Mrzimorský vítr a Nebelvírský zemi.Jenomže ouha, dědiců je pět!! Harry neovládá žádný živel, nýbrž energii.Má jí požehnaně, ale ještě o tom neví a nenaučil se ji ovládat.Buďte si jistí, že já ho to naučím.A musím za to počítat s nějakým ziskem, nebo ne???Rozhodl jsem se pro energii, co říkáte??Řekl jsem si, že ho uspím v kouzelnickém spánku, abyste věděli, to je ten, kdy můžu určovat, kdy se probudí, a budu si brát jeho energii.Samozřejmě ne před vašima očima.Zmizím někam, kde mě nenajdete.Geniální, nebo ne??"
"Tome, mi tě najdeme a poneseš následky, pokud Harryho okamžitě nepustíš!!!" mluvil klidně Brumbál.
"Už se bojím.Dokonalá hračka, takový chlapec, o pardon, on už to chlapec není.Je to dospělej. Pro mě však bude vždycky ten malý chlapeček, kterého stačí zastrašit.Takže adios!!Mějte se a vzpomínejte na mě v dobrém!!" a s Harrym a tlupou Smrtijedů se přemístil.
Potom se rozhostil ve Velké Síni randál.Někdo hysteričil, někdo zoufale plakal a někdo se rozčiloval.Nejhůř na tom byla Harryho rodina s přáteli.Uvidí ještě Harryho???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama