Kapitola 30 : 2 svatby

9. července 2007 v 19:27 | Naja |  HP a Šípy Zla
Je to kratší..ale co už..doufám, že mi prominete ten zvrat...

Ono to taky křeslo bylo. A ta osoba byla…Ginny. Táhla to za sebou dost nemotorně a přitom působila roztomile.
Harry sebou škubl na postel a zavřel oči.
"Tak jsem tu, pane profesore." Oznámila celkem zbytečně Ginny, když k nim dorazila.
"Ach ano, všiml jsem si." Poznamenal s úsměvem Brumbál.
Harrymu cuklo v koutcích. Bude sedět na vozíku a on se směje? To mu nešlo na rozum.
"Co se tváříš tak kysele?" setřela ho Ginny.
"Taky by ses tvářila."
"Netvářila. Přemýšlela bych, jak zabít toho magora, co ti udělal jizvu. Promiňte, pane profesore." Omluvila se za "uvolněnější" slovo Ginny.
"Nic se neděje, slečno Weasleyová. Ale myslím, že půjdu, nechám vás tu společně, ať si trošku…ehm..pomůžete." Harry by byl přísahal, že chtěl říct něco jiného a že mu při odchodu velmi zacukalo ve rtech. Harry měl rád jeho úsměv, protože působil tak dobrosrdečně.
"Tak jsme tu sami, co?" šeptla Ginny.
"Jo" usmál se na ni:" Ginny, nechceš..eh, nechceš si jít za mnou lehnout? Jenom na chvíli, než budu muset dosednout na ten krám." Posunul se na kraj postele a udělal tak prostranství, které vyhradil pro jeho lásku.
Ginny kývla a lehla si k němu. Hlavu si položila na jeho rameno, ruce na hruď a tělo přimkla co nejvíce k němu. Harry ji políbil.
Ležela na něm a on pod ní. Hráli si navzájem s prsty a mysleli na lepší časy. Harry však věděl, co musí udělat. Vytáhl z kapsy malou krabičku.
"Ginn?"
"Ano?"
"Možná na to ještě nejsi připravená, ale já to musím zkusit. Kdybych neměl nohy v čudu, klekl bych si, ale takhle…" Posadil se na posteli a Ginny naproti něj. Harry otevřel krabičku. Ginny se překvapeně dívala. Uvnitř byl prstýnek. Působil jemně a něžně, kolem byl olemovaný malými srdíčky.
"Ginny Weasleyová, jsi ta nejlepší dívka na světě. Chceš si mě, ubožáka na vozíku, po dovršení tvých sedmnáctých narozenin vzít?" Ginny má narozeniny v srpnu, a je červen.
"Ach Harry!" Ginny skápla slza dojetí:" ANO!" vykřikla. Harry jí navlékl prstýnek. Ona ho objala až ho málem povalila. / odkud bere ty Hermioniny móresy?? /.
V tom se ozval rachot. Dveře se otevřeli a dovnitř vešla s jásotem a řevem kupa lidí. Bylo až příliš jasné, že poslouchal.
Harry se jenom usmíval, ale Ginny už obklopoval metr paní Weasleyové, která ji přeměřovala míry na svatební šaty. I Fleur se nadšeně připojila k diskutování o družičkách. To jí šlo nejlíp.
Nakonec to dopadlo tak, že Ginny byla nucena přesunout se na jinou postel kvůli dámské společnosti. Ta jenom šveholila o svatbě. U Harryho zůstali "chlapi".
"Teda kámo, to bych do tebe neřek." Řekl mu Ron.
"To by neřekl nikdo. Kdo by si pomyslel, že se můj kmotřenec ožení dřív než já??" Na Siriusova slova se většina rozesmála.
" Rone? Co kdybys to samé udělal s Hermionou? Mohly by to být dvě svatby! " pošeptal mu Harry.
"Je to dobrý nápad. Prstýnek už mám, pro případ, ale tady přede všemi ne."
"Snad se nebojíš? Harry to taky udělal přede všemi!" s úsměvem James.
"No tak dobře, no.." pronesl Ron a Harry už jen viděl, jak šel za Hermionou.
Všichni utichli, všichni věděli, co přijde.
Ron si klekl před Hermionu a vytáhl tu samou krabičku co Harry. / Kupovali to spolu. /
"Drahá Hermiono, chtěla by sis vzít chudého, pihatého zrzka Rona Weasleyho?" Harrymu neušlo, že na to jde stejně jako on. Hermiona byla stejně jako Ginny totálně unešená.
"ANO!" řekla. Ron jí také nasadil prstýnek a ona ho také objala. Pak propukl ten samý jásot jako předtím. Všichni se těšili na dvě velké svatby, které se zapíšou do dějin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama